Kintanti lietuvių reputacija Norvegijoje: inovacijų ekspertai, stebinantys Oslo Inovacijų Savaitės organizatorius ir dalyvius

Kaip ir 2018 metais Lietuva vėl bus atstovaujama „Oslo Inovacijų Savaitėje“ (Oslo Innovation Week, toliau OIW), viename didžiausių inovacijų renginių Skandinavijoje, kurio metu yra pristatomos inovacijos bei verslo sprendimai globaliems iššūkiams įveikti. LPO (Lietuviai profesionalai Osle, toliau LPO) klubo kvietimu renginyje pranešimus skaitys įmonės „Telesoftas“ įkūrėjas Algirdas Stonys, Mokslinių tyrimų ir technologijų organizacijos vadovė Monika Poškutė ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parko plėtros vadovas Andrius Sutnikas, nes ir tvarios verslo plėtros temomis Lietuva turi inovatyvių profesionalų.

Šiemet LPO gavo išskirtinį organizatorių kvietimą rengti pranešimų sesijas, nes praėjusiais metais suorganizuotas renginys labai įtikinamai ir originaliai pademonstravo Lietuvą kaip modernią ir inovatyvią šalį ir vienu ypu pakeitė lietuvių reputaciją šalyje ir toliau už jos ribų. LPO kartu su partneriais pernai ėmėsi sodrių temų “A shortcut to well-being via AR/VR+Gaming“ ir „CryptoSociety: are we ready?“ , o iš Lietuvos pakviesti pranešėjai stebino auditoriją labai netikėtais požiūrio kampais. Abi konferencijas gražiai apibendrino ir visus ant kojų sukėlė Jurgio Didžiulio edukacinis-muzikinis pasirodymas žmogaus ir dirbtinio intelekto sąveikos tema.

Visi OIW metu vykstantys seminarai bei konferencijos yra organizuojami „Dugnad“ (liet. talka) pagrindu  ir yra išskirtinai orientuoti į 17-ka Jungtinių Tautų (JT) tvaraus vystymosi tikslų. Šiemet Lietuvos pranešėjai renginio „Make Oceans Blue Again“ metu taip pat sudomins auditoriją savais būdais siekti šių tikslų ir vandenynų atgaivinimo. Ir praėjusiais metais, ir šiemet LPO parinktos temos nėra atsitiktinės. Jos atitinka tai, ką akcentuoja tuo metu vietinė žiniasklaida, vyriausybės debatai bei rinkos konjuktūra. „Renkamės strategiškai, kad pavyktų ir dėmesio pritraukti, ir novatoriško turinio pasiūlyti, ir žiūrime, ar iš Lietuvos pusės turime ką stipraus pasauliui pasakyti“, teigia vienas LPO iniciatorių Tomas Pujanauskas. „Tačiau, nepaisant pastarųjų metų sėkmės, parenkant įdomias temas bei pranešėjus ir ieškant finansavimo, vis dažniau susimąstome, ar  tikrai teigiamo dėmesio tarptautinėje erdvėje reikia Lietuvai, nes matome, kad varančioji jėga yra visgi LPO pusėje“.

LPO yra klubas, įsikūręs po Lietuvos-Norvegijos prekybos rūmų sparnu ir yra pilnai savanoriška iniciatyva, vienijanti įvairių sričių profesionalus ir tokiu būdu burianti socialinę terpę aplink save. Lietuvos-Norvegijos prekybos rūmai, suteikiantys daug paramos minimam klubui, tą pačią rugsėjo savaitę, t.y. rugsėjo 25-tąją švęs savo penkerių metų įkūrimo jubiliejų.

Daugiau apie renginius:

 

Papildomos nuorodos: